Amsterdam’da alışveriş

Amsterdam ve Hollanda'nın diğer şehirlerindeki alışveriş merkezleri Türkiye'deki büyük alışveriş merkezleri (AVM'ler) gibi değildir. Şehrin tarihi yapısı özenle  kurulmuş ve ona göre planlanmıştır. Amsterdam'da  alışveriş (mesela giyim) şehrin en kalabalık sokağı Kalverstraat'ta yapılır. Daha lüks ve pahalı marka alışverişlerişleriniz  için PS Hoofdstraat'a gitmenizi öneririz.
Magnaplaza, Dam meydanının arkasında bulunur. Eskiden posta binası olarak hizmet vermekteydi. Bina 3 katlı olup UNESCO koruması altındadır.
Hem giyim hem de mutfak, kozmetik alışverişleriniz için Bijeenkorf mağazasını tercih edebilirsiniz. Dam meydanının hemen karşısındadır, ayrıca kahve ve çay içebilir, restaurantından yemekler yiyebilirsiniz.
Muntplein (Munt meydanı) yanında Amsterdam'ın ünlü Çiçek pazarı bulunur. Hediyelik eşyalar ve lale soğanlarını bu pazardan alabilirsiniz.
Kalverstraat'ın (Kalver sokağı) bir alt caddesi Leidsestraat sizi 15 dakikalık bir yürüyüş ile Amsterdam'ın barlarıyla ünlü meydanı Leidseplein'e getirir. Bu cadde üzerinde alışveriş mağazalarını görebilirsiniz.

Amsterdam Appel store Leidseplein meyaanı köşesinde büyük beyaz bir binada bulunur. Elektronik meraklılarının geçerken mutlaka uğraması gereken mekanlardan biridir. Dönüşte  yürümek istemezseniz aynı tramvay hattı ile geri Dam meydanına dönebilirsiniz. Şehrin turistik mekanları ve alışveriş merkezleri özellikle haftasonları oldukça doludur.
Amsterdam’da alışveriş