Amsterdamda nerelere gidilir?


Amsterdam'da gezilecek yerler (3 günlük gezi planı):


Amsterdam gezi rehberi:

1. gün    2. gün     3. gün


Amsterdam'a tur ile değil yalnız yada arkadaş grubunuz ile gelmeyi planlıyorsanız bir gezi planı yapmanızı tavsiye ederiz.
Gezi planı yürüyerek gezme moduna göre planlanmıştır.  Tabii isteğerseniz tramvaylar ile de hızlı ve rahat bir ulaşım yapabirsiniz.


Amsterdam şehir haritası:

Amsterdam-sehir-merkezi-harita.pdf
Amsterdam'da çocuklar ile ne yapılır?

Amsterdam yetişkinler için eğlence ve gece hayatı mekanı olsa da Amsterdam'da aileler ve çocuklar! ve onlar ile de yapılacak güzel ve eğlenceli mekanlar var. Ortaçağ şatosu görmek isterseniz Muiderslot şatosunu tavsiye ederiz. Muiderslot şatosu Amsterdam dışında, Amstel tern istasyonundan kalkan otobüsler ile 45 dakika sürmekte. Amsterdam’ın merkezindeki Artis, (hayvanat bahçesi) Hollanda’nın en eski hayvanat bahçelerinden. Tropik balıklardan zengin kuş çeşitlerine bakabilir, rasathanesinden uzayda yıldızların altında küçük bir yolculuk yapabilirsiniz!

Hortus Botanicus, (Botanik bahçe) dünyadaki egzotik ülkelerin bitkilerini görmek ve gezmek için güzel bir fırsat. Dünyanın en eski botanik bahçelerinden bir, eskiden doktorlar burada şifalı bitkiler yetiştirmekteymiş.

Tropen museum junior; 6-13 yaş arası çocukların dünya kültürlerini daha iyi tanıyabilmeleri için kurulmuş. İnteraktif sergiler bu kültürleri çocuklara eğlenceli bir şekilde tanıştırmakta. Müze bir süre önce yılın en iyi çocuk müzesi seçildi.


Bu arada bütün müzelerde çocuklar için indirim mevcut. Çocuklu aileler için özellikle (tabii meraklısı için de) tavsiye edebileceğimiz mekanlar:


Madam Tussaud


Nemo (Teknoloji-Bilim müzesi)


Artis hayvanat bahçesi


Tun Fun oyun parkı


De Taart van mijn Tante (Teyze'min pasta dükkanı)


Muiderslot şatosu

Amsterdamda gezilecek yerler